Jutuvõistlus „VAT, KUS ERROR!” kuni 8. märtsini!

Jutuvõistlus „VAT, KUS ERROR!” kuni 8. märtsini!

Jutuvõistlus õpilastele „VAT, KUS ERROR!”

UUDIS! Tööde saatmise tähtaeg pikeneb kuni 8.märts 2021!

Loe Mihkel Seederi uut artiklit Õpetajate Lehes "VAT Teater kutsub koolinoori tähenduserroreid märkama".

VAT Teater kuulutab kooliõpilastele (vanus 14-19) välja uue jutuvõistluse, millega otsime inspiratsiooni uueks noortelavastuseks 2021. aasta sügisel. Koostöös Goethe Instituudiga arendab VAT Teater projekti Tähenduserrorid”, mille eesmärk on noorte abiga luuga värske ja kõnekas lavalugu, mis keskendub sõnadele, mõistetele, tähendustele ja sellele, kui lihtne neid on valesti kasutada.

Piisab eksida vaid ühe tähega, usaldada pimesi tõlkeprogramme või liialdata võõrsõnadega ning tulemuseks võib olla paras arusaamatus. Vahel on see eksitus koomiline, vahel piinlik, vahel aga võib sellest tekkida asjatu konflikt.

Kutsumegi noori üles panema kirja selliseid üllatuslikke, piinlikke, naljakaid, kõnekaid juhtumisi, mis on nendega juhtunud või mida nad on pealt näinud. Loomulikult võib olukorra ka välja mõelda. Jutu palume kirja panna vabas vormis (mitte pikemalt kui 1 lk) ja saata aadressil mihkel@vatteater.ee, pealkirjaga „VAT, KUS ERROR!”. Tekstile võib lisada ka illustreerimiseks näiteks foto või kuvatõmmise vestlusest (eriti olukordades, kui mängus on autocorrect).

Jutte ootame 08. märtsini 2021.

Haaravamate lugude autoreid premeerime tasuta teatripiletitega. Lisaks kutsume 6 kõige silmapaistvama töö saatjad lavastuse proove külastama ning lavaloo arengus kaasa rääkima.

SOOVITUS: Võistlus sobib suurepäraselt ka ülesandeks nt emakeele või kirjanduse tunni raames. Ideede kogumiseks, kuidas juttu kirjutada, võib aga ka kutsuda meie kirjutamistöötubasid – lookirjutamine, näidendikirjutamine, „VATinaarium” või loovkirjutamine, mida praegustes oludes teeme veebiteel.

Võistlus sobib hästi ka ülesandeks nt emakeele või kirjanduse tunni raames. Lisainfo: mihkel@vatteater.ee.